Portal Mother Frunker skonwertował Diablo do aplikacji, którą da się uruchomić na systemie funkcjonującym w Tesli Model 3. Wystarczy wejść pod adres app.muskhave.com i wybrać „Diablo”, żeby zagrać w pierwszą część fabularnej gry akcji, która na rynku zadebiutowała ponad 20 lat temu.

Dodatkowe gry i aplikacje w Tesli? Tutaj: app.muskhave.com

Adres app.muskhave.com (albo motherfrunker.ca/app) zawiera cały szereg przydatnych gier i aplikacji: komunikatory, mapy, kalkulator, notatnik, stoper, listę zadań, prognozę pogody czy przeglądarkę Reddita. Lista gier liczy aż 29 tytułów, a wśród nich jest prawdziwa perełka: Diablo.

Z prezentacji wynika, że gra nie działa zbyt szybko, w dodatku jesteśmy ograniczeni do okrojonej wersji shareware – ale istnieje możliwość załadowania własnego pliku MPQ. Wszystkie dane są przechowywane i przetwarzane w samochodzie, nie ma więc niebezpieczeństwa oskarżenia o nielegalne rozpowszechnianie (przynajmniej tak obiecuje deweloper).

Sterowanie grą odbywa się przez dotykanie ekranu. Tesla na razie nie pozwala na wykorzystanie kontrolerów (padów) w aplikacjach webowych, jednak programista ma nadzieję, że taka możliwość kiedyś się pojawi (źródło). Tłumaczy też, że rozwija gry i aplikacje online, żeby użytkownicy mogli zabić czas podczas postoju na Superchargerze.

> Porsche Taycan’t, czyli 19 sekund w plecy. I domena, która prowadzi do Tesla.com

Przy okazji prezentacji pojawił się też humor rysunkowy…:

A oto cała prezentacja app.muskhave:

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować