Jeśli zdarza ci się, że na niektórych stacjach ładowania Model S / X zgłasza błąd ładowania przez złącze Chademo – np. Charge Cable Unlatched – powinieneś najpierw sprawdzić czystość gniazda i adaptera. Jeśli wszystko jest OK, twój adapter Tesla/Chademo może pochodzić z wadliwej serii. Zgłoś się do Tesli, a zostanie on wymieniony za darmo.

Adapter Chademo/Tesla – błąd ładowania na niektórych stacjach

Podstawową przyczyną błędu może być brud, który zaplątał się do wtyczki, adaptera lub gniazda. Wystarczy niewiele mniejsza powierzchnia styku – czytaj: większe niż zwykle opory wtyczki/gniazda – żeby samochód i ładowarka zgłosiły błąd. Rodzaje błędów mogą być bardzo różne, zarówno timeouty podczas próby transmisji, jak i niespodziewane przerwy w trakcie ładowania.

> Cena Tesla Model 3 w Polsce od 230 tysięcy złotych?

Jeśli jednak wszystko jest czyste, ładowarka ani samochód nie są skonfigurowane do przerywania procesu po jakimś czasie, możesz mieć adapter Chademo/Tesla z wadliwej serii. Są one o ułamek milimetra za płytkie i w efekcie tego na niektórych stacjach mogą generować błąd blokując szybkie ładowanie.

Wadliwa seria adapterów ma numery seryjne od A18C0000472 do A18C0000593. Są one za darmo wymieniane przez Teslę, wystarczy zgłosić problem w supporcie lub poinformować o nim w warsztacie. Problem dotyczy Tesla Model S i X, w przypadku Modelu 3 raczej nie będzie występował.

> Potrzebujesz samochodu, który wytrzyma ponad 1 milion kilometrów? Sprawdź Tesla Model 3

[Głosów:0    Średnia:0/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o