Wszystkie warianty Tesli Model 3 potaniały właśnie o 1,1 tysiąca dolarów. Przedstawiciel producenta twierdzi, że możliwość obniżenia ceny wynika z zakończenia programu poleceń (ang. referrals).

Ceny Tesla Model 3 w USA spadają

Z punktu widzenia nabywcy samochodu, ruch cenowy nawet na najtańszym Modelu 3 Mid Range jest niewielki: -2,5 procent. Najtańsza Tesla kosztuje dziś 42,9 zamiast dotychczasowych 44 tysięcy dolarów. Inne wersje samochodu potaniały o tę samą kwotę i rozpoczynają się odpowiednio od 49 900 (Tesla 3 Long Range Dual Motor) i 60 900 dolarów (Tesla 3 Long Range Dual Motor Performance).

Przedstawiciel Tesli utrzymuje, że obniżka ceny to efekt „przede wszystkim zakończenia programu poleceń, który kosztował znacznie więcej niż firma zdawała sobie z tego sprawę”.

> Program referrali Tesli kończy się 1 lutego 2019. W Polsce liderem Jerzy

Jednak gdyby chodziło wyłącznie o program poleceń, Model 3 potaniałby także w Europie – a tak się nie stało. Ceny samochodu w Niemczech wynosiły i nadal wynoszą 55,4 oraz 66,1 tysiąca euro:

Jeżeli zatem producent mówi prawdę, w ciągu najbliższych dni ceny Tesli 3 powinny spaść również w Europie. Niewykluczone jednak, że niższa cena zostanie zastosowana tylko lokalnie, w Stanach Zjednoczonych. Od stycznia 2019 roku dopłaty do samochodów Tesli zostały zredukowane z 7 500 do 3 750 dolarów, co mogło spowodować spadek popytu na auta.

Tekst pochodzi z witryny www.elektrowoz.pl. Czytaj więcej: Tesla Model 3 tanieje w USA po zakończeniu programu poleceń. A co z Europą?

[Głosów: 0   Average: 0/5]
To może Cię zainteresować
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x