Elon Musk poinformował na Twitterze, że Tesla właśnie pozyskała dodatkowe środki transportowe. Dzięki nim wszyscy, którzy zamówią Tesla Model 3 przed 30 listopada, otrzymają samochód do 31 grudnia 2018 – a ich właściciele będą upoważnieni do ubiegania się o rządowy bonus finansowy w wysokości 7,5 tysiąca dolarów.

Elon Musk zachęca do zamawiania

Prezes Tesli opublikował na Twitterze informację, że firma zwiększyła moce transportowe: kupiła kilka firm i zabezpieczyła kontrakty z dostawcami. Dzięki temu zamówiona obecnie Tesla Model 3 Mid Range, Long Range AWD lub Performance może trafić do odbiorcy jeszcze w grudniu 2018 roku.

Walka z czasem jest o tyle istotna, że z końcem 2018 roku wszystkie rządowe bonusy dla pojazdów nisko- i zeroemisyjnych zostają obcięte o połowę – czyli ktoś, kto odbierze auto w styczniu 2019, otrzyma 3,75 zamiast 7,5 tysiąca dolarów dofinansowania.

> Tesla zwiększa produkcję Modelu 3. Do 28 listopada ma być 1 000 sztuk na dobę, czyli 7 000 sztuk tygodniowo

Informacja jest istotna z kilku względów: Tesli nie spieszy się do wyprodukowania najtańszego Modelu 3 za 35 tysięcy dolarów (w Polsce około 200 tysięcy złotych), woli namawiać czekających na zakup droższego wariantu. Oprócz tego okazało się, że transport drogowy pozwala na zaoszczędzenie miesiąca w stosunku do przewozu koleją – co jest może niezbyt ekologiczne, ale staje się ważne przy wysyłce samochodów do Europy (źródło).

Kiedy samochody dojadą same do właścicieli?

Przy okazji dyskusji na Twitterze prezes Tesli wyznał, że samochody będą mogły same dojeżdżać do właścicieli za około rok. Zrobią to jednak dopiero wtedy, gdy ustawodawca nadgoni z obowiązującymi przepisami prawa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]
To może Cię zainteresować
avatar
  Subscribe  
Powiadom o